
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Type | Schottky Diodes & Rectifiers |
| Forward Current | 10 A |
| Forward Voltage | 820 mV |
| Element Configuration | Dual Anode Common Cathode |
| Reverse Voltage | 100 V |
| Reverse Current | 200 µA |
Stock: 161
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45016
Ext.Price$0.45016
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45016 | $0.45016 |
| 10 | $0.35837 | $3.58370 |
| 25 | $0.28529 | $7.13225 |
| 50 | $0.22712 | $11.35600 |
| 100 | $0.21918 | $21.91800 |
| 300 | $0.21759 | $65.27700 |
| 500 | $0.21601 | $108.00500 |
| 1000 | $0.18771 | $187.71000 |
